siteaidatyonetimi.com da daire borçlandırma nasıl yapılır?

Daireleri yıllık veya belirli bir döneme ait aidat, yakıt ya da ek bir sebep ile (boya bedeli, tadilat bedeli, dış cephe mantolama vs.) borçlandırın.

Şekilde uygulamanın ana sayfasını görmektesiniz. Uygulamada daireleri iki farklı şekilde borçlandırabilirsiniz. Bunlardan birincisi daha çok toplu borçlandırmalar için kullandığımız "Daire Borçlandır" sayfamızdır. İkincisini ise ana sayfa üzerinde istediğimiz bir dairenin borçlarını ve ödemelerini görebildiğimiz panel üzerinden yapabilmekteyiz.

Daire Borçlandırma Eğitimi Ana Sayfa - Şekil 1 -


1) Toplu Borçlandırma

Şekil-1 de görmüş olduğunuz sol tarafta bulunan menüde “İşlemler” başlığı altında “Borçlandır” seçeneğine tıklayınız.

Açılan sayfayı tanıyalım; Üst bölümde görmüş olduğunuz gibi iki tane tab bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yeni bir borçlandırma yapmak içindir. İkinci tab ise yapmış olduğumuz toplu borçlandırmaların listelendiği bölümdür. İkinci tabdaki listeden yapmış olduğunuz toplu borçlandırmaları iptal edebilirsiniz.

Daire borçlandırma aasıl yapılır? - Şekil 2 -

3 numaralı alan borç tipi seçimidir. Bu bölümde aidat, yakıt veya ek borç seçenekleriyle tüm dairelere daha önce tanımlamış olduğunuz aidat tipi veya yakıt tipine göre listelendiğini göreceksiniz. 4 numaralı alanda bulunana tutar liste üzerindeki her dairenin borçlandırılacağı tutarı toplu bir şekilde değiştirmeye yaramaktadır. 5 numaralı para birimi bölümü ile liste üzerideki tüm dairelerin borçlandırılacağı para birimini değiştirir. Bu ayarlar ile borçlandırmanın tipini para birimini ve herbir dairenin ödemesi gereken tutarı belirlemiş olduk.

Bir sonraki aşamada hemen sağda bulunan 6 numaralı bölüm ile borçlandırmanın yapılacağı ayları seçmekteyiz. Sırasıyla yıl ve ayları seçerek 7 numaralı Ekle butonu ile 8 numaralı tabloya borçlandırmaını yapılacağı tarihleri ekleyebiliriz. Tüm bir yıla dair ödeme planı oluşturmak için yıl seçtikten sonra 9 nuamaralı "Yıllık Ödeme Oluştur" butonu ile 12 Aylık planı ekleyebilirsiniz.

Buraya kadar borç ayarlarını ve zamanını girmiş olduk. Ayarlarınızı kontrol ettikten sonra 10 numaralı "Borçlandır" butonu ile borçlandırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

2) Tek Bir Daireye Ait Borçlandırma

Şekil-1 de görmüş olduğunuz ekranda liste üzerinde "Ödemeler/Borçlar" butonuna tıklayarak ödemeler/borçlar panelini açınız. Açmış olduğunuz daire ait borç eklemek için açılan paneldeki Şekil-3 de görülen 1 numralı "Borç Ekle" butona basarak "2" numralı paneli açınız. Panelde bulunan gerekli bilgileri doldurarak 3 numaralı "Kaydet" butonuna basarak daireye ait borç kaydını oluşturabilirsiniz.

Tek bir daireye borçlandırma nasıl yapılır? - Şekil 3 -

Yardımcı olmuş olmak ümidiyle, sağlıklı mutlu günler dileriz.

Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım